خانه / be / توصیه معاون اول به مردم درباره سهام عدالت

توصیه معاون اول به مردم درباره سهام عدالت

به گزارش پایگاه خبری بورس عدالت(bourseedalat.ir)، معاون اول رئیس جمهور در نکوداشت ساماندهی سهام عدالت به مردم توصیه کرد: این سهام را نفروشید، چرا که می‌توانید از آن به عنوان وثیقه و یا سایر کاربردها بهره گیرید.

به گزارش افکارنیوز، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور امروز در آیین نکوداشت ساماندهی سهام عدالت در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی با اشاره به چارچوب‌های اقتصاد مقاومتی عنوان کرد: امروز هیچ کسی برای پرداخت سود نقدی سهام عدالت بر سر مشمولان منتی ندارد و وقتی لایحه ساماندهی این سهام در مجلس تصویب شد، مشمولان نسبت به آن اختیار خواهند داشت که یا بفروشند، یا به وثیقه بگذارند و یا از سود سالانه آن استفاده کنند.

معاون اول رئیس جمهور به لزوم اهمیت سهام عدالت در کشور اشاره کرد و گفت: موضوع سهامدار شدن مردم در کارخانه‌ها و احساس شدن مالکیت از جمله مواردی است که دولت به عنوان یکی از حقوق مردم بر آن تأکید داشته و باید مردم احساس کنند که سهمی در اقتصاد دارند.

وی گفت: در گروه‌های مختلف جمعیتی به منظور ایجاد مالکیت و گسترش آن و برای توسعه فرهنگ سهامداری به موضوع سهام عدالت در دولت بها داده شد و نتیجه آن مالکیت ۴۰ درصدی سهام کارخانه‌های سودآور کشور بوده است.

وی خطاب به مشمولان سهام عدالت عنوان کرد: هیچ کس امروز منتی بر سر دارندگان سهام عدالت بر سر دریافت سود نقدی ۱۵۰ هزار تومانی یا ۷۵ هزار تومانی نمی‌تواند بگذارد. تا زمانی که این سهام در اختیار مردم است، باید سود سهام خود را دریافت کنند و انتظار می‌رود سودآوری ناشی از عملکرد سال ۹۶ شرکت‌ها از سال ۹۵ بهتر باشد.

جهانگیری عنوان کرد: از وقتی که لایحه نحوه آزادسازی سهام عدالت از سوی مجلس تصویب شد، مشمولان این سهام نسبت به نحوه مدیریت سهام خود مختار خواهند بود، اما ارزش روی این سهام در حال حاضر ۲٫۵ میلیون تومان و برای یک خانوار ۵ نفره حدود ۱۲٫۵ میلیون تومان است و توصیه می‌کنم که این سهام را نفروشید، چرا که می‌توانید از آن به عنوان وثیقه و یا سایر کاربردها بهره گیرید.

وی افزود: تمام تلاش دولت این بود که کسی که سهامدار است بتواند این دارایی را با اختیار خود بفروشد و یا سود خود را دریافت کند و این در حالی است که کسی که ۱۰ گوسفند دارد می‌تواند در کنار آنها این سهام را نیز جزو دارایی‌های خود به شمار آورد.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

واریز سود سهام عدالت پایان یافت

به گزارش پایگاه خبری بورس عدالت(bourseedalat.ir)، واریز سود سهام عدالت عملکرد سال مالی 1395 برای همه ثبت نام کنندگان در 20 گروه مشمول به پایان رسید. به گزارش شامگاه شنبه سازمان خصوصی سازی، امروز (شنبه) سود سهام عدالت مشمولان آخرین گروه که شماره شبای حساب اعلامی آنها به بانک صادرات مربوط می شد، واریز شد. بنابراین همه مشمولان در 20 گروه ثبت نامی که تا بهمن ماه 1396 شماره شبای حساب بانکی خود را با موفقیت به سامانه اعلام کرده بودند، سود سهام عدالت خود را بابت عملکرد سال مالی 1395 دریافت کردند. مشمولان باقیمانده باید شماره شبای بانکی خود را در سامانه سهام عدالت ثبت کنند. پس از تایید شماره از سوی بانک های عامل، این افراد نیز تا پایان خردادماه سود سهام عدالت خود را می گیرند. از اوایل تیرماه نیز سود سال 1395 سهام عدالت برای ورثه مشمولان متوفی واریز می شود. به گزارش ایرنا، شرکت ها موظفند براساس قانون تجارت، حداکثر هشت ماه پس از برگزاری مجمع عمومی اقدام به توزیع سود تقسیمی و مصوب خود میان سهامداران کنند. همچنین براساس قانون، از سال 1396 سازمان خصوصی سازی موظف است سود سال مالی 1395 شرکت ها..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *