خانه / ad / امروز انجام شد؛ نخستین پرواز هواپیماهای برجامی در مسیر تهران – مشهد

امروز انجام شد؛ نخستین پرواز هواپیماهای برجامی در مسیر تهران – مشهد

پروازهای پنج فروند هواپیمای ای تی آر (ATR) در مسیرهای داخلی از امروز با انجام نخستین در مسیر تهران به مشهد آغاز شد.

نخستین پرواز هواپیماهای برجامی از تهران به مشهد کلید خوردبه گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، این پنج فروند هواپیمای ای تی آر برجامی که روز ۱۴ مرداد ماه امسال وارد کشور شدند ، طبق سنوات گذشته برای آغاز سفرهای هوایی در مسیرهای مختلف، نخستین پرواز خود را با تعدادی از آزادگان سرافراز کشورمان به عنوان میهمانان ایران ایر، به مشهد مقدس انجام دادند.

با اجرایی شدن برجام و توافق هسته ای ، شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران تاکنون ۱۳ فروند هواپیمای جدید را از شرکت ای تی آر تحویل گرفته و همه این هواپیماها هم اکنون در مسیرهای کوتاه و محروم مناطق مختلف کشور پرواز می کنند.

هواپیمای ATR72-600 برای نخستین بار در سال ۲۰۱۰ میلادی وارد ناوگان هوایی جهان شد و این هواپیما منطبق با آخرین فناوری و جدیدترین سیستم های رفاهی و ایمنی در صنعت هواپیمایی جهان در بسیاری از کشور های جهان پرواز می کند.

مدل سفارشی ایران ایر قادر است ۷۲ نفر را تا مسافت یک هزار و ۵۲۸ کیلومتر جا به جا کند و به دلیل استفاده از موتورهای ملخی بسیار کم مصرف، ایمن و پیشرفته بوده و هزینه های عملیاتی آن به شدت پایین و مقرون به صرفه است.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

شریعتمداری در جمع خبرنگاران مطرح کرد؛ جزئیات جدید از توزیع بسته‌های حمایتی دولت

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: کارمندان دولت مشمول سبد حمایتی دولت می‌شوند و این بسته‌ها در چند نوبت توزیع خواهند شد. به گزارش خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان, محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حاشیه مراسم معارفه‌اش در وزارت رفاه و در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بسته حمایتی دولت کار مشترکی با سازمان برنامه و بودجه و وزارت رفاه است که شامل حمایت مالی از اقشار با درآمد ثابت است و همچنین حمایت کالایی با حداقل‌های ممکن از مجموعه این اقشار در چند نوبت صورت می‌گیرد. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: در گام اول ظرف این هفته تمام افراد تحت پوشش‌ نهادهای حمایتی در دستور کارند که از این امکان مطابق ۱۴ نوبتی که قبلا استفاده کرده بودند با جدول جدیدی که رقمی بین ۱۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان برای خانوار یک تا پنج نفره را فراهم کرده، بهره مند می‌شوند. وی گفت: این بسته حمایتی، کالایی است. لیست کالاها متنوع است که دست خانواده‌ها را در انتخاب باز می‌گذارد. شریعتمداری با بیان اینکه در قدم دوم یک برنامه داریم که به‌زودی همراه با حقوق این ماه یا زودتر توسط دول..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *