خانه / مطالب / با حس وابستگی به او چه کنم؟

با حس وابستگی به او چه کنم؟

پرسش: دختری ۲۳ ساله هستم که چند بار حس وابستگی به خواهرزاده و برادرزاده و دوستان را داشته‌ام و در حال حاضر به فردی وابسته شده‌ام. می‌خواهم فراموش کنم ولی نمی‌توانم. موضوع ازدواج نیست ایشان ۵۴ ساله است. چه کار کنم؟

با ویکی روان همراه باشید.

پاسخ: خاطرات، افکار و احساسات، مهمان‌های خوانده و ناخوانده ذهن ما هستند. لزومی ندارد درصدد آن باشیم که این مهمان‌های ناخوانده را از ذهن خود بیرون کنیم تا بتوانیم به زندگی‌مان بپردازیم. مهم آن است که ارزش‌ها و اهداف خود را بشناسید و در جهت آنها متعهدانه عمل کنید. به عبارتی، به جای آن که انرژی روانی خود را صرف فراموش کردن برخی از مهمان‌های ذهنی‌تان کنید این انرژی را بر روی اهداف خود متمرکز کنید. بدین ترتیب پس از مدتی درخواهید یافت که شدت، مدت و فراوانی مهمان‌های ناخوانده ذهنی شما کم‌تر می‌شود. در این مسیر انجام برخی تکنیک‌های ذهنی لازم است که می‌توانید برای آگاهی از آنها از یک کارشناس کمک بگیرید.

The post با حس وابستگی به او چه کنم؟ appeared first on ویکی روان.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

روی ظاهرم حساسم

پرسش: آقای مجرد ۳۴ ساله‌ای هستم. بیش از حد روی ظاهرم حساسم. این موضوع تمام زندگی مرا تحت تاثیر خود قرار داده و نمی‌دانم باید چه کنم. الف. محسنی از نوشهر با ویکی روان همراه باشید. پاسخ: زیبایی و جذابیت ظاهری از دغدغه‌های جدی آدم‌های امروز است اما واقعیت‌هایی در این میان نادیده گرفته می‌شود. این‌که جذابیت و زیبایی اشتراک دارند اما جذابیت از زیبایی مهم‌تر است. حتما افرادی را دیده‌اید که ظاهرشان چندان زیبا نیست اما به طرز جالبی جذاب هستند. شاید زیبا‌رویان توجه بیشتری جلب کنند اما عموما آدم‌ها، جذب افرادی با جاذبه بالای شخصیتی می‌شوند. در این میان برخی به دلایلی توجه بیشینه به ظاهر خود نشان می‌دهند و با وجود دانستن نکاتی مانند آنچه ذکر شد نمی‌توانند با این تفکرات مقابله کنند. در صورتی که جزو این دسته هستید بهتر است به یک روان‌شناس یا مشاور متخصص مراجعه کنید. The post روی ظاهرم حساسم appeared first on ویکی روان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *