خانه / be / قیمت گذاری در بورس باید آزاد باشد

قیمت گذاری در بورس باید آزاد باشد

به گزارش پایگاه خبری بورس عدالت، عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد گفت: قیمت‌گذاری در بورس باید آزاد باشد تا مصرف‌کنندگان نهایی وارد شده و خرید خود را انجام دهد و دلالان در این بین حذف شوند.

بنا بر این گزارش، سید رضا شهرستانی درباره وضعیت صنعت فولاد کشور اظهار کرد: طبق برنامه ریزی صورت گرفته به دنبال آن هستیم که تولید فولاد کشوربه ۲۶ میلیون تن برسد و از این مقدار نیمی را بتوانیم صادر کنیم که حدود ۹ میلیون دلار ارز عاید کشور می‌شود.

وی درباره وضعیت تولید گفت: بخش زیادی از تولید ما با کوره‌های قوسی صورت می‌گیرد که نیاز به الکترود‌های گرافیتی است که باید برای واردات ۵۰ هزار تن برنامه‌ریزی مناسب صورت بگیرد تا با مشکل مواجه نشویم.

شهرستانی درباره صادرات فولاد با آغاز تحریم‌ها خاطرنشان کرد: با شروع تحریم با مشکلاتی مواجه خواهیم شد اما، به دلیل اینکه این تحریم‌ها فقط از سوی آمریکا اعمال می‌شود باید به دنبال تجارت با مشتریانی باشیم که این موضوع برایشان مهم نباشد.

عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ادامه داد: کشور‌های همسایه ما مانند عراق و افغانستان به علت اینکه نظارت زیادی بر معاملاتشان وجود ندارد تحریم آمریکا برای آن‌ها زیاد مهم نیست به دلیل اینکه آن‌ها بیشتر به دنبال قیمت کمتر هستند بنابراین می‌توانیم از این فضا برای صادرات استفاده کنیم.

وی درباره تاثیر جنگ تجاری که بین آمریکا و برخی کشور‌ها صورت گرفته بر فولاد کشور گفت: همین الان ما ارزان‌ترین فولاد دنیا را داریم و تعرفه‌ای که آمریکا گذاشته است مشکلی برای ما ایجاد نمی‌کند.

وی درباره قیمت گذاری فولاد اظهار کرد: دولت به هیچ عنوان نباید بر قیمت گذاری دخالت کند و اجازه دهد قیمت‌ها در بازار بر اساس عرضه و تقاضا تعیین شود، قیمت گذاری در بورس باید آزاد باشد تا مصرف کنندگان نهایی وارد شده و خرید خود را انجام دهد و دلالان در این بین حذف شوند.

منبع:سنا

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

خبر خوش برای جاماندگان سود سهام عدالت

به گزارش پایگاه خبری بورس عدالت(bourseedalat.ir)، سازمان خصوصی‌سازی اعلام کرد: واریز سود سهام عدالت مشمولانی که با تاخیر شماره شبا بانکی خود را داده‌اند آغاز شد. واریز سود سهام عدالت بابت عملکرد سال مالی ۱۳۹۵ به مشمولینی که به تازگی و با تاخیر شماره شبای حساب بانکی خود را با موفقیت به سامانه اعلام کرده‌اند در ۲۱ بانک به صورت تدریجی از روز سه شنبه، ۱۱ اردیبهشت آغاز شد که بر این اساس سود سهام عدالت عملکرد سال مالی ۱۳۹۵ آن‌ها به صورت یکجا به حسابشان واریز و تسویه حساب خواهد شد. به گزارش تجارت‌نیوز، بر این اساس آن دسته از مشمولینی که طی دو ماهه انتهایی سال ۱۳۹۶ و یا در اوایل سال ۱۳۹۷ شماره شبای بانکی خود را به سازمان خصوصی سازی اعلام نموده و اکنون تایید شماره شبا مربوط در سامانه سهام عدالت قابل رویت می‌باشد به تدریج سود خود را دریافت خواهند کرد. در خصوص آن دسته از مشمولینی که شبا بانکی خود را با تاخیر به سامانه سهام عدالت اعلام نموده لیکن هنوز اقدامات راستی آزمایی و کنترل شبا بانکی آنان از سوی بانکهای عامل ذیربط در دست اقدام است، پس از این مرحله و متعاقب تایید شبا آنان طی ماه‌های بعد وا..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *