خانه / be / عرضه‌های متنوع پتروشیمی‌ها در بورس انرژی

عرضه‌های متنوع پتروشیمی‌ها در بورس انرژی

به گزارش پایگاه خبری بورس عدالت، اولین عرضه حلال‌های پتروشیمی بیستون در بازار فیزیکی بورس انرژی روز جاری انجام می شود.

بر اساس این گزارش، در بازار فیزیکی بورس انرژی کالاهای بوتان، پروپان، گاز مایع صنعتی و برش سنگین پتروشیمی بندر امام، سی او پالایش نفت آبادان، برش سنگین پتروشیمی شازند، حلال های ۴۰۲، ۵۰۲ و ۵۰۳ پتروشیمی بیستون در رینگ داخلی و زغال سنگ شرکت زغال سنگ پرورده طبس در رینگ بین الملل عرضه می شود.

بازار برق

در تابلوی برق بازار فیزیکی بورس انرژی، با عرضه نیروگاه ارومیه ۱.۴۳۰.۰۰۰ کیلووات ساعت برق مورد معامله قرار گرفت و ارزش آن بالغ بر ۴ میلیارد و ۵۸۹ میلیون و ۲۰۰ هزار ریال شد.

همچنین بازار عمده فروشی برق شاهد معامله ۵.۶۰۰ قرارداد معادل ۱۳۴.۴۰۰ کیلووات ساعت به ارزش ۶۱ میلیون و ۸۲۴ هزار ریال بود. افزون بر این، نماد بار پایه مردادماه ۹۷ با قیمت ۴۶۰ ریال بر کیلووات ساعت مورد معامله قرار گرفت.

از سویی دیگر، در هفته گذشته ۷۳ میلیون و ۸۷۰ هزار کیلووات ساعت برق به ارزش ۳۲ میلیارد و۹۷۷ میلیون و ۹۴۰ هزار ریال در بورس انرژی مورد معامله قرار گرفت که سهم معاملات برق در تابلوی برق بازار فیزیکی از کل حجم معاملات مقدار ۱۲ میلیون و ۵۳۴ هزار و ۱۴۲ کیلووات ساعت بود.

گردش نمادها

نمادهای بارپیک روزانه، بارپایه روزانه، میان باری روزانه و کم باری روزانه ۲۳ شهریور ماه ۹۷ گشایش و نمادهای بارپیک روزانه، بارپایه روزانه، میان باری روزانه و کم باری روزانه ۲۹، ۲۸ و ۳۰ مرداد ماه ۹۷ در پایان جلسه معاملاتی متوقف و فرایند تحویل آنها آغاز شد.

منبع:سنا

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

آغاز واریز سود سهام عدالت مشمولان متاخر از ۱۱ اردیبهشت ماه

به گزارش پایگاه خبری بورس عدالت(bourseedalat.ir)، واریز سود سهام عدالت مشمولانی که با تاخیر شماره شبا بانکی خود را داده اند آغاز شد. به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، به نقل از سازمان خصوصی سازی؛ واریز سود سهام عدالت بابت عملکرد سال مالی ۱۳۹۵ به مشمولینی که به تازگی و با تاخیر شماره شبای حساب بانکی خود را با موفقیت به سامانه اعلام کرده اند در ۲۱ بانک به صورت تدریجی از روز سه شنبه، ۱۱ اردیبهشت آغاز شد که بر این اساس سود سهام عدالت عملکرد سال مالی ۱۳۹۵ آن‌ها به صورت یکجا به حسابشان واریز و تسویه حساب خواهد شد. بر این اساس آن دسته از مشمولینی که طی دو ماهه انتهایی سال ۱۳۹۶ و یا در اوایل سال ۱۳۹۷ شماره شبای بانکی خود را به سازمان خصوصی سازی اعلام نموده و اکنون تایید شماره شبا مربوط در سامانه سهام عدالت قابل رویت می‌باشد به تدریج سود خود را دریافت خواهند کرد. در خصوص آن دسته از مشمولینی که شبا بانکی خود را با تاخیر به سامانه سهام عدالت اعلام نموده لیکن هنوز اقدامات راستی آزمایی و کنترل شبا بانکی آنان از سوی بانک‌های عامل ذیربط در دست اقدام است، پس از این مرحله و متعاقب تایید شبا آنا..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *