خانه / be / عرضه‌های متنوع پتروشیمی‌ها در بورس انرژی

عرضه‌های متنوع پتروشیمی‌ها در بورس انرژی

به گزارش پایگاه خبری بورس عدالت، اولین عرضه حلال‌های پتروشیمی بیستون در بازار فیزیکی بورس انرژی روز جاری انجام می شود.

بر اساس این گزارش، در بازار فیزیکی بورس انرژی کالاهای بوتان، پروپان، گاز مایع صنعتی و برش سنگین پتروشیمی بندر امام، سی او پالایش نفت آبادان، برش سنگین پتروشیمی شازند، حلال های ۴۰۲، ۵۰۲ و ۵۰۳ پتروشیمی بیستون در رینگ داخلی و زغال سنگ شرکت زغال سنگ پرورده طبس در رینگ بین الملل عرضه می شود.

بازار برق

در تابلوی برق بازار فیزیکی بورس انرژی، با عرضه نیروگاه ارومیه ۱.۴۳۰.۰۰۰ کیلووات ساعت برق مورد معامله قرار گرفت و ارزش آن بالغ بر ۴ میلیارد و ۵۸۹ میلیون و ۲۰۰ هزار ریال شد.

همچنین بازار عمده فروشی برق شاهد معامله ۵.۶۰۰ قرارداد معادل ۱۳۴.۴۰۰ کیلووات ساعت به ارزش ۶۱ میلیون و ۸۲۴ هزار ریال بود. افزون بر این، نماد بار پایه مردادماه ۹۷ با قیمت ۴۶۰ ریال بر کیلووات ساعت مورد معامله قرار گرفت.

از سویی دیگر، در هفته گذشته ۷۳ میلیون و ۸۷۰ هزار کیلووات ساعت برق به ارزش ۳۲ میلیارد و۹۷۷ میلیون و ۹۴۰ هزار ریال در بورس انرژی مورد معامله قرار گرفت که سهم معاملات برق در تابلوی برق بازار فیزیکی از کل حجم معاملات مقدار ۱۲ میلیون و ۵۳۴ هزار و ۱۴۲ کیلووات ساعت بود.

گردش نمادها

نمادهای بارپیک روزانه، بارپایه روزانه، میان باری روزانه و کم باری روزانه ۲۳ شهریور ماه ۹۷ گشایش و نمادهای بارپیک روزانه، بارپایه روزانه، میان باری روزانه و کم باری روزانه ۲۹، ۲۸ و ۳۰ مرداد ماه ۹۷ در پایان جلسه معاملاتی متوقف و فرایند تحویل آنها آغاز شد.

منبع:سنا

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

واریز سود سهام عدالت تمامی مشمولان پایان یافت

به گزارش پایگاه خبری بورس عدالت(bourseedalat.ir)، واریز سود سهام عدالت عملکرد سال مالی ۱۳۹۵ تمامی ۲۰ گروه مشمول ثبت نام شده در سامانه، به پایان رسید. به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو به نقل از سازمان خصوصی سازی، واریز سود سهام عدالت بابت عملکرد سال مالی ۱۳۹۵ به مشمولینی که تا بهمن ماه ۱۳۹۶ شماره شبای حساب بانکی خود را با موفقیت به سامانه اعلام کرده اند در تمامی بیست گروه ثبت نام شده به پایان رسید. علاوه بر این همچنان که اعلام شده بود از امروز(شنبه) سود سهام عدالت مشمولین آخرین گروه که شماره شبای حساب اعلامی آنها به بانک صادرات مربوط می شد نیز واریز شد؛ بنابر این کلیه مشمولین ثبت نام شده قطعی گروههای ۲۰ گانه که شماره شبای خود را با موفقیت در سامانه ذخیره کرده بودند سود سهام عدالت سال مالی ۱۳۹۵ را دریافت کردند. بدین ترتیب مشمولینی که شماره شبای خود را تا اسفندماه ۱۳۹۶ اعلام نکرده اند، در صورت اعلام شماره شبای بانکی خود به سامانه سهام عدالت، پس از تائید شماره شبا اعلام شده از سوی بانکهای عامل، تا پایان خرداد ماه ۹۷ و نیز وراث مشمولین متوفی که سود مالی سال ۱۳۹۵ را دریافت نکرده اند،..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *