خانه / be / سود سهام عدالت کارمندان تا پایان فروردین تسویه می شود

سود سهام عدالت کارمندان تا پایان فروردین تسویه می شود

به گزارش پایگاه خبری بورس عدالت(bourseedalat.ir)، مشاور رئیس کل سازمان خصوصی سازی گفت: قاعدتاً افراد زیر مجموعه ۲۰ گروهی که شماره شبای خود را در مرحله ابتدایی ارائه کردند احتمالا تا پایان فرودین ماه به اتمام می رسد البته زمان واریز سود سهام به زمان دریافت سود ازشرکت ها باز می گردد.

به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

سید جعفر سبحانی در خصوص بازگشایی مجدد سامانه سهام عدالت گفت: سامانه سهام عدالت برای بروزرسانی از تاریخ ۲۸ اسفند ماه ۹۶ به مدت دو هفته از دسترس خارج شده بود و پس از ایجاد یک سری تغییرات امروز مجدداً در دسترس مشمولین و متقاضیان قرار گرفت و مشمولینی که شماره شبای خود را هنوز وارد نکرده اند می توانند به سامانه مراجعه کنند.

وی در توضیح اینکه تا به امروز چه تعداد از مشمولین سود سهام عدالت دریافت کرده اند، گفت: تا امروز از ۲۰ گروه مشمول سهام عدالت با ۱۹ گروه تا قبل از عید به طور عمده تسویه حساب انجام شد و تنها گروه باقیمانده گروه کارمندان دولت یا شاغلین دستگاه اجرایی و بازنشستگان کشوری لشکری و تأمین اجتماعی هستند که واریز سود این گروه نیز از روز ۲۸ اسفند ماه آغاز و به تدریج سود گروه بیستم گروه پایانی در حال واریز است.

مشاور رئیس کل سازمان خصوصی سازی عنوان کرد: در حال حاضر از حدود ۳۳-۳۴ بانکی که مشمولین شماره شبا ارائه کرده اند، از بیش ۱۵-۱۶ بانک واریز سود انجام شده و امیدواریم طی روز های کاری آینده به محض دریافت سود از این شرکت های سرمایه پذیر بتوانیم تسویه حساب گروه باقیمانده را نیز انجام دهیم.

سبحانی با اشاره به اینکه گروه بیستم ۹ میلیون نفر را شامل می شود، اظهار کرد: گروه بیستم شامل شاغلین دستگاه اجرایی بازنشستگان به لحاظ جمعیتی حدود ۹ میلیون نفر از مردم و مشمولین را تشکیل می دهند و رقمی که در کل برای این افراد در نظر گرفته شده مطابق فرم های صورت وضعیت دارایی و صورتحسابشون حدودا ۴۵۰ میلیارد تومان است که تا به حال بخشی از این میلغ پرداخت شده و مابقی آن از روز ۲۸ اسفند و بخشی از دیگر هم از ۸ فروردین ماه آغاز شده است و طی روز های کاری آینده هم بقیه این انجام خواهد شد و با اتمام این گروه تقریبا همه مشمولین که بشماره شبای خود را در تاریخ مقرر اعلام کرده بودند سود دریافت می کنند.

وی در این باره تاکید کرد: مشمولینی که بعد ازدریافت سود هر گروه شماره شبا اعلام کرده اند پس از راستی آزمایی با بانک های عامل طی ماه آینده سود سهام به حساب آن ها واریز خواهد شد.

مشاور رئیس کل سازمان خصوصی سازی در خصوص تعداد افرادی که شماره شبا به سامانه ارائه کرده اند، گفت: حدوداً نزدیک به ۴۰ میلیون نفر شماره شبا به سامانه وارد و ثبت کردند که ۱۹ گروه کاملاً تسویه حساب شده و گروه بیستم هم در شرف انجام است. سود بخشی از این افراد تسویه حساب و حدود ۱۵-۱۶ تا از بانک ها عمدتا بانک های به اصطلاح کوچکتر که شماره شبای کمتری رو داشتن تقریبا همه بانک های خصوصی تسویه حساب انجام شده است و تعدادی از بانک های بزرگتر باقی مانده که مشمولین زیادتری در آن حساب دارند که به محض اینکه سود از شرکت های سرمایه پذیر دریافت شد به حساب مشمولین واریز خواهد شد.

سبحانی یادآور شد: سودی که در حال حاضر بین مشمولین توزیع می شود سود ناشی از عملکرد شرکت های سرمایه پذیر در سال ۹۵ است که سودشون در سال ۹۶ باید دریافت کنیم و به حساب مشمولین واریز کنیم.

وی در خصوص زمان اتمام پروسه واریز سود ۲۰ گروه مشمولینی که در مرحله ابتدایی شماره شبا ارائه کرده اند، گفت: قاعدتاً افراد زیر مجموعه ۲۰ گروهی که شماره شبای خود را در مرحله ابتدایی ارائه کردند احتمالا تا پایان فرودین ماه به اتمام می رسد البته زمان واریز سود سهام به زمان دریافت سود ازشرکت ها باز می گردد، چون بعضی از این شرکت ها تا پایان خرداد ماه برای ارائه سود فرصت دارند که از جمله آن ها شرکت حمل و نقل خلیج فارس است که سود بسیار زیادی تولید کرده و این شرکت تا پایان خرداد ماه ۹۷ قانوناٌ فرصت دارد، ولی امیدوار با اقدامات انجام شده و همکاری هایی که شرکت ها داشتند من جمله شرکت فوق الذکر تا پایان فروردین ماه با گروه بیستم هم تسویه حساب صورت گیرد.

مشاور رئیس کل سازمان خصوصی سازی در خصوص زمان تسویه حساب با مشمولینی که در مراحل بعدی شماره شبا ارائه کرده اند، گفت: امیدواریم تا پایان خرداد ماه پروسه واریز سود برای مشمولینی که شماره خود را در مراحل بعدی اعلام کرده اند به اتمام برسد و همچنان بیش از ۷ میلیون نفر هنوز شماره شبا به سامانه ما وارد نکرده اند.

سبحانی در انتها در خصوص تکلیف مشمولینی که شماره شبا ارائه نکنند، خاطر نشان کرد: فعلا، چون باید مطابق با قانون عمل کنیم قانونی برای افرادی که شماره شبا ارائه نکنند وجود ندارد و اگر احیانا بخواهد اتفاق جدیدی در این زمینه رخ دهد قاعدتاً باید قانون گذار مصوب کند و هر تصمیمی بگیرد سازمان خصوصی سازی هم اجرا و هم اطلاع رسانی خواهد کرد.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

واریز سود سهام عدالت تمامی مشمولان پایان یافت

به گزارش پایگاه خبری بورس عدالت(bourseedalat.ir)، واریز سود سهام عدالت عملکرد سال مالی ۱۳۹۵ تمامی ۲۰ گروه مشمول ثبت نام شده در سامانه، به پایان رسید. به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو به نقل از سازمان خصوصی سازی، واریز سود سهام عدالت بابت عملکرد سال مالی ۱۳۹۵ به مشمولینی که تا بهمن ماه ۱۳۹۶ شماره شبای حساب بانکی خود را با موفقیت به سامانه اعلام کرده اند در تمامی بیست گروه ثبت نام شده به پایان رسید. علاوه بر این همچنان که اعلام شده بود از امروز(شنبه) سود سهام عدالت مشمولین آخرین گروه که شماره شبای حساب اعلامی آنها به بانک صادرات مربوط می شد نیز واریز شد؛ بنابر این کلیه مشمولین ثبت نام شده قطعی گروههای ۲۰ گانه که شماره شبای خود را با موفقیت در سامانه ذخیره کرده بودند سود سهام عدالت سال مالی ۱۳۹۵ را دریافت کردند. بدین ترتیب مشمولینی که شماره شبای خود را تا اسفندماه ۱۳۹۶ اعلام نکرده اند، در صورت اعلام شماره شبای بانکی خود به سامانه سهام عدالت، پس از تائید شماره شبا اعلام شده از سوی بانکهای عامل، تا پایان خرداد ماه ۹۷ و نیز وراث مشمولین متوفی که سود مالی سال ۱۳۹۵ را دریافت نکرده اند،..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *