خانه / ad / تصویب بسته حمایتی ۱۸ میلیون یورویی از ایران در کمیسیون اروپا

تصویب بسته حمایتی ۱۸ میلیون یورویی از ایران در کمیسیون اروپا

کمیسیون اروپا از تصویب ارائه یک بسته حمایتی از ایران به ارزش ۱۸ میلیون یورو خبر داد.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، کمیسیون اروپا امروز پنجشنبه اعلام کرد ارائه اولین بسته حمایتی خود را برای حمایت از توسعه اجتماعی و اقتصادی ایران به ارزش ۱۸ میلیون یورو شامل ۸ میلیون یورو برای کمک به بخش خصوصی تصویب کرده است.

بنابر اعلام سایت کمیسیون اروپا این بسته اولین بخش از بسته حمایتی ۵۰ میلیون یورویی اروپا در حمایت از ایران است که به عنوان بخشی از همکاری‌های دو طرف پس از توافق برجام صورت می‌گیرد.

فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در این باره گفت: پس از احیای رابطه اتحادیه اروپا-ایران در نتیجه توافق هسته‏ ای، همکاری‎ها در بسیاری از بخش‌‏ها توسعه یافته است. ما به دوام این (رابطه) متعهد هستیم و این بسته جدید روابط اقتصادی در حوزه‎هایی که منافع مستقیم شهروندانمان را تامین می‎کند، توسعه می‌بخشد.

نِوِن میمیکا، کمیسر توسعه و همکاری‎های بین‌‎المللی اتحادیه اروپا نیز گفت: با این اقدامات، اتحادیه اروپا حمایت خود را از مردم ایران و توسعه پایدار و صلح‌آمیز آن‌ها نشان می‌دهد. این بسته مشوقی است برای مشارکت جدی‎تر همه بخش‎های (اقتصاد) ایران به‎ ویژه بخش خصوصی.

کمیسیون اتحادیه اروپا در بخشی از این کمک ۱۸ میلیون یورویی، ۸ میلیون یورو برای حمایت فنی در زمینه چالش‌های زیست محیطی و ۲ میلیون یورو برای حمایت از کاهش آسیب مواد مخدر اختصاص داده است.

بنابر اعلام کمیسیون اروپا، حمایت از بخش خصوصی شامل بنگاه‌های اقتصادی کوچک و بزرگ، توسعه زنجیره‎های ارزشی منتخب و حمایت فنی از سازمان توسعه تجارت ایران می‌شود.

این پروژه حمایتی از سوی مرکز تجارت بین‎الملل، آژانس‎های مرتبط با کشور‌های اتحادیه اروپا و دیگر نهاد‌ها و سازمان‌هایی که در همکاری نزدیک با همتایان ایرانی هستند، اجرا می‎شود.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

با سریال تخلفات شرکت‌های لبنی چه باید کرد؟ + فیلم

تخلفات برخی شرکت‌های لبنی اکنون به یک معضل در جامعه تبدیل شده است. به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، قیمت روبه رشد محصولات لبنی در کشور به حدی رسیده است که برخی افراد دیگر قادر به خرید این فراورده مهم نیستند و مساله تاسف بار تر این است که برخی شرکت ها علاوه بر گران‌فروشی اقدام به کم‌فروشی می کنند و با وجود پیگیری های متعدد باز هم شاهد این جرایم از سوی این شرکت ها هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *