خانه / ad / طرح جدید اتحادیه اروپا برای دورزدن تحریم‌های ایران با چه موانعی روبه‌رو است؟

طرح جدید اتحادیه اروپا برای دورزدن تحریم‌های ایران با چه موانعی روبه‌رو است؟

تحلیلگران سؤالات بزرگی را در مورد طرح اتحادیه اروپا برای ایجاد یک نهاد مالی مستقل و سامانه نقل و انتقال پول برای مراوده با ایران مطرح می‌کنند: آیا این نهاد می‌تواند به حفظ روابط تجاری اروپا با ایران به‌گونه‌ای معنادار منجر شود؟

طرح جدید اتحادیه اروپا برای دور زدن تحریم‌های ایران با چه موانعی رو به رو است؟

گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم ــ روزنامه آمریکایی نیویورک‌تایمز در یادداشتی به بررسی توانایی و عزم واقعی اتحادیه اروپا برای تحقق وعده‌هایش مبنی بر همراه نشدن با تحریم‌های آمریکا علیه ایران و ایجاد یک سازوکار مالی مستقل برای دور زدن این تحریم‌ها پرداخت.

در این یادداشت به‌قلم «پیتر ایویس» تصریح شده است: «آمریکا مدت‌هاست که از توان اقتصادی و مالی خود در راستای پیشبرد اهداف سیاست خارجی‌اش استفاده می‌کند. دخالت‌های آمریکا [در امورات سایر کشورها] اغلب موجب اختلال در فعالیت‌های شرکت‌های خارجی می‌شود و بعضاً نزدیکترین متحدان این کشور را نیز دلسرد می‌کند».

اما هفته گذشته اتحادیه اروپا از طرح جدیدی رونمایی کرد که به شرکت‌های اروپایی امکان می‌دهد از تحریم‌های آمریکا علیه ایران عبور کنند.

«فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اخیراً اعلام نموده که این اتحادیه در حال ایجاد یک نهاد ویژه برای پرداخت‌های بانکی است؛ نهادی که به شرکت‌های غیرآمریکایی (مشخصاً شرکت‌های اروپایی) امکان می‌دهد که بدون ترس از تحریم‌های ثانویه آمریکا به تجارت با ایران بپردازند.

با وجود این، نیویورک‌تایمز سؤالات بزرگی را در مورد طرح اتحادیه اروپا برای ایجاد یک نهاد مالی مستقل و سامانه نقل و انتقال پول برای مراوده با ایران مطرح کرده است: آیا این نهاد می‌تواند به حفظ روابط تجاری اروپا با ایران به‌گونه‌ای معنادار منجر شود؟ آیا این نهاد می‌تواند از پیگرد مالی آمریکا مصون بماند؟ آیا موفقیت سازوکار مالی مدنظر اروپایی‌ها منوط به همکاری دو رقیب بزرگ آمریکا یعنی چین و روسیه است؟

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

#مینا_وحید | واکنش کاربران به فتوای جدید بازیگر بانوی عمارت درباره دست دادن زن و مرد!

اظهارنظر‌ جنجالی مینا وحید بازیگر نقش جواهر در بانوی عمارت درباره‌ دست دادن زن و مرد واکنش کاربران فضای مجازی را به همراه داشت. به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، مینا وحید بازیگر سینما و تلویزیون که این روزها با نقش جواهر در سریال «بانوی عمارت» به کارگردانی عزیزاللّه حمیدنژاد شناخته می شود، در گفتگو با یک برنامه اینترنتی اظهارنظر عجیبی درباره دست دادن زن و مرد کرد. او در این باره می‌گوید: «متأسفانه برای برخی از مسائل که در کشور پیش آمده مانند دست دادن بازیگران ایرانی زن و مرد در مراسم‌های خارجی، حساسیت بی‌جا وجود دارد؛ الآن اگر من به شما دست بدهم (خطاب به مجری مرد) نمی‌دانم چه اتفاقی رخ می‌دهد که اینقدر حساسیت برانگیز باشد، یک ثانیه است و تمام می‌شود.» او در پاسخ به حرام بودن این کار، در اظهاراتی عجیب گفت: «یکی از خانم‌های سیاستمدار مصاحبه کرده بودند و گفته بودند که این مسئله در خیلی از کشورهای مسلمان خارجی آزاد شده است.» اظهارنظر عجیب و جنجالی این بازیگر سینما و تلویزیون واکنش‌های تندی را به همراه داشت. متأسفانه این بازیگر خودش را در جایگاهی م..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *